Daily Dana Burger & Steak


Daily Dana Burger & Steak Asıl meslek hayvan yetiştiriciliği ve kasaplık olunca et ve burgerler ayrı bir lezzette oluyor. Burger kanunlarını değiştirmeye geldi diye cesur ve iddialı bir sloganları var.

Daily Dana Burger & Steak’in  zengin menüsü var. Menüde Sucuk, Merguez sosis, köfte ve steak çeşitleri mevcut. Dilerseniz bunları tek tek de alabilirsiniz. Tabiki Daily’nin favori ürünü olan burger çeşitleri de var.

Klasik burgerinde (Daily Burger) 200 g hamburger köfte , daily dana sosu, domates ve marul var.  Fiyatı 26.50TL

Daily dana burgerde ise 200 g hamburger köftesinin üstüne füme et ve cheddar peyniri ve mantar var. Fiyatı 36.50TL. Ekstara malzemelerin 10 TL farkı olması biraz fazla. Çok aç olanlar için daily duble burger var 400g köfte 49.50TL.  Baharatlı patatesi de çok beğendim.

Burgerde her şeyden önce kaliteli et seçimi  ve pişirme usulüne dikkat ediyorum. Sonra ekmeğin kalitesi ve yan ürünlerle ilgileniyorum. Ekmek burger için çok önemli. Pastane poçası gibi yada somun ekmek gibi olmamalı. Kullanılan sosu taşıyabilmeli ve parçalanmamalı. Birde güzelim burgerin içine domates ve marul koymasak artık. Tadını neden bozarsınız ki? Karamelize soğan neyimize yetmiyor?

Daily dana burger’in köftesinin baharat harmonisi başarılı, köfte kalın olmasına rağmen güzel pişmiş köfte içinde suyu kalmış. Kendine burgerciyim deyip kömür gibi pişiren burger restoranlarından değil.

İstanbul’da kaliteli burgerci burmak gerçekten çok zor. Daily Dana Burger & Steak  kaliteli burgerci sınıfında olanlardan. Başarılı bir burgerci tavsiye ederim.

Fiyatı muadil ve aynı kaliteye yakın diğer burgercilere göre daha yukarıda kalmış.

Lezzet kategorisinde 2016 yılının İstanbul’un En İyi 10 Burger Mekanı Listemde yerini alıyor.

Değerlendirme Kriterleri Daily Dana Burger & Steak
Ambiyans 4.5
Servis 4.5
İçerik 4.8
Malzeme kalitesi 4.2
Hazırlama ve pişirme konusundaki ustalık 4.3
Lezzet 4.2
Yaratıcılık 4.5
Kalite 4.4
Fiyat 3.8
Kalite/Fiyat 4.1

 

Adres: Bulgurlu mh. Ünlü sk. No:10/B Üsküdar/İstanbul

Tel: 0216 313 32 62

One comment

  1. water garden’daki şubeleri iş yerime yakın olduğundan sık sık ziyaret edebiliyorum açıldığından beri (ki açılalı da çok fazla olmadı sanırım) biraz öğlen saati kalabalığına yakalanma riski var ama siparişleri önden verirseniz vakitlice yemeği yiyip çayınızı yudumluyorsunuz. şu ana kadar ağırlıklı olarak daily dana burgerini yedim. içi oldukça dolu bir sandviç olduğundan yemesi az biraz sıkıntılı ama lezzeti için değer. patates seven biri olarak yanında gelen patates biraz daha fazla olsun isterdim şahsen ama o da benle alakalı bir durum…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*