Kaçkar Yöresel Lezzetler-İçerenköy


Yöresel lezzetlere bayılıyorum. Güzelim ülkemizde her yörenin ayrı ayrı güzel lezzetleri var. Her biri birbirinden şahane. Bu öğlen yemeğini Karadenizin lezzetli yemeklerini yapan Kaçkar Restauranttaydım.

Önden kavurmalı pidemi söyledim. Pidenin masamda olması 15-20 dk süreceği için bu süreyi boş geçirmek istemedim.

Pidem gelene kadar  Rize kavurması sonra sebzeli et yemeği söyledim. Kavurmanın suyu muhteşem kendi yaptıkları pide ile mükemmel uyum sağlıyor. Pideyi suyuna bandırıp mideme indirdim. Kavurma çok başarılı diyemeyeceğim içinde yağlı etler vardı lezzeti Nalia‘da yediğim gibi değildi.

Sebzeli güveçte patlıcan kavurma patates uyum içinde. Zaten patlıcanın olduğu tüm yemekleri severim. Buradaki kavurma etide yağlıydı maalesef. Ama lezzetli suyu çok güzel.

İki tabak yedim hala pidem gelmeyince bari Çayeli kuru fasulyeside söyleyim dedim kurufasulye ve pidem aynı anda geldi. Mideme sordum ikisi için yer vardı ama kurufasulye beni ye demiyordu geri gönderdim.

Kavurmalı pidenin hamuru şahane, işeriyi gezmedim ama pideden aldığım tada göre doğalgaz fırınında pişirilmişti. İçindeki kavurmada çok şükür yağ yoktu pide geçer not aldı. Ben istemesem çay içer misiniz sorusu sorulmayacak. Yada yemek siparişi verirken yönlendirme yok garsonun ilgisi nötr karşınızda isteğinizi not alan biri var. Servis vasat .

Çayı zorlada olsa ikram ettirdim taze demlenmiş harika Rize çayı. Bu çayla beraber midemde yer kalmış olmasa da zorlayarak turbo tatlısını söyledim.

Turbo dedikleri tatlı fırın sütlacın üzerine sütlü kadayıf en üstte dövülmüş fındık ile servis ediliyor. Sütlacı ve kadayıfı kendileri yapıyorlar. Turbo tatlısı gerçekten şahane.

Kaçkar Yöresel Lezzetler’inde servisi çok fazla beğenmesemde lezzetler midemi şenlendidi, keyif aldım. Yakın yerde olan Nalia’ya göre eşdeğer diyebilirim fiyat olarak biraz daha iyi olduğu için Kaçkar bir adım önde kalıyor.Tavsiye ederim.

Kaçkar Yöresel Lezzetler 2016 yılında ziyaret ettiğim mekanlar arasında hazırladığım en iyi 10 Karadeniz Mutfağı Listem‘de yerini aldı.

Değerlendirme Kriterleri Kaçkar Yöresel Lezzetler
Ambiyans 4.3
Servis 3.6
İçerik 4.8
Malzeme kalitesi 4.6
Hazırlama ve pişirme konusundaki ustalık 4.8
Lezzet 4.7
Yaratıcılık 5
Kalite 4.3
Fiyat 4.8
Kalite/Fiyat 4.5
Adres: İçerenköy Mah., Sonbahar Sokak No:5, 34752 Ataşehir/İstanbul

Kaçkar Yöresel Lezzetler Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*