Kebapçı Mahmut-Aksaray


Kebapçı Mahmut Vatan caddesinde meşhur Horhor caddesindeki kebapçılara 10 dakikalık yürüme mesafesinde  merkezi bir yerde büyükçe ve şık dekorlu bir kebapçı.

İlk dikkatimi çeken şey ise Helal sertifikası oldu. Öğlen saati masalarda oturanlara gözucuyla baktığımda çoğunlukla  Arap turistlerin olduğunu gördüm. Garsonlar  şakır şakır Arapça konuşuyor burada. Turistler rağbet ettiği için olsa gerek fiyatlar aşırı yüksek.

Masaya tereyağ, tulum peyniri

ve acılı ezme salata baln ekmekle beraber geliyor.
Önden kuru patlıcan dolması ve içli köfte söyledim. Hatay ve Urfa mutfağı olmasına rağmen Burada lahmacun yok!
Kuru patlıcan dolması bizim bildiğimiz etli acılı sumaklı değil zeytinyağlı dolma fıstıklı içi ıslak bir dolma lezzetli diyebilirim ama yerken zeytinyağlı biber dolması yada sarma yiyor gibi olacaksınız. Porsiyonda 4 tane dolma var 14TL.

İçli köfte fotoğrafta büyük çıktığına bakmayın, hiç bu kadar minyatür görmemiştim küçücük ama lezzetli. Kabuğu ince çıtır çıtır içi taplı sulu kuyruk yağı biraz fazla kaçmış çok lezzetli. Porsiyon küçük fiyat 8TL.

Ana yemek olarak Arap tava söyledim. Bol sarımsaklı harika bir tava. Tavsiye ederim.  Fiyatı 32TL
Tatlı için yer kalmamasına rağmen hafif olur diye incir tatlısı söyledim. Olmamış yeşil incirlerin reçeli diyebileceğim bir tatlı geldi. Beklentim içinde ceviz olan kendi şekerinde pişmiş olgun incirdi. Tadı buruk olmadı güzel ama yemek sonunda yenecek tatlı değil reçel. Fiyatı 12TL

Masaya mevsim meyveleri,

Lokum ve kömbe ikram olarak getirdiler.

Kebapçı Mahmut’u genel olarak değerlendirisem kendisini Horhor caddesindeki kebapçılardan ayırmak istemiş. O bölgede çok fazla alternatif var, fiyat ve hizmet olarak kimisi Kebapçı Mahmut’dan aşağıda kalır kimisi yukarıda. Bana göre burası yakın çeredeki rakiplerine göre lezzet olarak aynı ama fiyat olarak yukarıda kalmış bir kebapçı.
Fiyatları bu hizmetin biraz yukarısında.

O bölgedeysem kalite/fiyat oranı daha yüksek olan diğer kebapçıları tercih ederim.

Değerlendirme Kriterleri Kebapçı Mahmut
Ambiyans 4
Servis 3
İçerik 4.5
Malzeme kalitesi 3
Hazırlama ve pişirme konusundaki ustalık 3
Lezzet 3.5
Yaratıcılık 3.5
Kalite 3.5
Fiyat 2.5
Kalite/Fiyat 3
Adres: Akşemsettin Mahallesi, Adnan Menderes Blv. No:14, 34080 Fatih/İstanbul

Kebapçı Mahmut Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*