Galata Konak Cafe


Günaydın sevgili dostlar,

İzmir’deyim ve İstanbul’u çok özledim. Son 10 yıldır izmir’e gider gelirim, değişen hiç bir şey yok gelişme yok güzelim şehir kendi haline terkedilmiş gibi, ama insanları mutlu önemli olan da bu değil mi?
Keşke bu güzel şehre daha fazla emek harcanabilse derim her geldiğimde.

Dönelim hayalim olan şehre, İstanbul bir aşk, İstanbul şehirlerin çok üsünde bir şehir

İstanul’un manzarasını en iyi görebileceğim ve huzur bulduğum yer. Konak cafe’nin  terasına çıktığımda İstanbul kanatlarımın altında gibi hissediyorum.
Tek sorun var, artık çok bilinen mekan oldu aşırı kalabalık hizmet kalitesinde azalma yok ancak istediğim yere oturamıyorum istediğim açıdan istanbul’a selam gönderemiyorum.

Konak Cafe’nin müthiş manzarasının yanında , kaliteli servis ve oldukça zengin menüsü var. Nefis manzara eşliğinde serpme kahvaltı yapabilir, yada öğlen geldiyseniz sıcak aperatifler, makarna çeşitleri, tost çeşitleri, salata çeşitleri, et ve tavuk çeşitleri,burger, dürüm çeşitleri, tatlı çeşitleri ve içecekler var.

Şunu gururla söyleyebilirim. Alışılmış biri değilim hep aynı yerlere gitmem. Ben kaşifim ve keşfetmeyi severim. Dolayısıyla gittiğim bir yere genellikle tekrar gitmem. Ancak bazı özel yerlerim vardır tekrar tekrar giderim. Konak Cafe benim için tekrar tekrar gidilesi bir yer. Zaten çok fazla gittiğim için menüdeki bir çok şeyi deneme fırsatım oldu. Beğenmediğim hiç bir şey olmadı. Özellikle çayın yanında getirdikleri kurabilyeler o kadar lezzetli ki her defasında kurabiyeleri bitirip bir porsiyon sipariş veriyorum.

Konak Cafe 2016 yılı ziyaret ettiğim kafeler arasında İstanbul’un En İyi 10 Kafe’leri Listem‘de bir numarada yer alıyor.

Tavsiye ediyorum. Tekrar tekrar gidilesi mekan.

Maalesef kafe adını hiç kullanmıyoruz. Her yer İngilizce çöplüğüne dönmüş. Keşke Cafe kelimesi yerine Kafe kelimesini kullansak ve dilimize sahip çıksak daha hoş olurdu değil mi?

Değerlendirme Kriterleri Konak Cafe Puanlar Ne Anlama Geliyor?
Ambiyans 5.0
Servis 4.6
İçerik 4.9 1.0  –  2.5  Puan Arası Tavsiye Etmem
Malzeme kalitesi 4.9 2.5  –  3.0 Puan Arası Çok Bayılmadım
Hazırlama ve pişirme konusundaki ustalık 4.8 3.0  –  3.5 Puan Arası Eh İşte, Gidilir.
Lezzet 4.9 3.5  –  4.0 Puan Arası Gitmelisin
Yaratıcılık 4.8 4.0  –  4.5 Puan Arası Rotanı değiştir ve git
Kalite 4.8 4.5  –  5.0 Puan Arası Buraya Gitmeden Ölme
Fiyat 4.7 SEYYAHGURME
Kalite/Fiyat 4.8

 

Adres: Bereketzade Mahallesi, Bereketzade Mah. No: 2 Kuledibi, Hacı Ali Sk., 34425 Beyoğlu/İstanbul

Konak Cafe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

One comment

  1. Bölgedeki en güzel Cafe bana göre. Hatta galataya çıkmak yerine burada oturmak daha mantıklı geliyor. Tek sorunu güzel havalar da yoğun talep yüzünden sıra beklemek zorunda kalabiliyorsunuz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*