Kubbe Çikolata-Çapa


Osmanlı Saray Kadayıfında nefis kadayıf çeşitlerinden  yedikten sonra tatlıya doyamayan ben hemen az ilerisinde bulunan Kubbe çikolata’da soluğu aldık. Şimdi sıra mutuluk kaynağı olan çikolata ve kahveyi denemekte.

Kubbe Çikolata dekordaki mimari çizgiyle ile göz dolduruyor. Dekorda inceliklerler var, özen var. Özen demişken öyle şatafat yok bizden bir yer Kubbe Çikolata. Keyifle kahvenizi içip dostlarınızla sohbet edebileceğiniz küçük ve bir o kadar da  samimi bir yer. Açıkçası dekora yatırım yapmış mekanlara hep bir kaygıyla bakarım, bu tarz işletmelerde genel intibam lezzet vasattır ama konforludur. Kubbe Çikolata ise konforu kadar lezzeti ön planda.

Vitrinde onlarca çeşit çikolatalar sergileniyor. Vitrine bakıpta canı çikolata çekmeyen olmaz sanırım.

Azar azar vitrinde bulunan tüm çikolataları denedim sanırım. Her biri birbirinden güzel. En güzeli ise el yapımı fıstıklı beyaz çikolata. Bitterli olanı kalmamıştı maalesef:( Kim bilir bitterli olanı nasıl lezzetlidir. Bilirsiniz ben bitter severim.

Çikolatayla en iyi arkadaş olan kahve tabi ki. Kahve çeşitleri az değil. Garsonun önerisiyle Osmanlı kahvesi sipariş veriyorum. Sunum müthiş. Kahve fincanı o kadar güzel ki kapalı çarşıda tanesi 150 lira olan fincanlara çok benziyor. Çok şaşırdım doğrusu.

Osmanlı kahvesi sunumu kadar lezzeti de çok başarılı. Lezzet bildiğimiz kahveden farklı. İçinde değişik aromalar var. Salep ve karamel özellikle damla sakızı aroması yoğun dahası damla çikolatası, yemen kahvesi,menengiç kahvesi ve keçi boynuzu karışımıyla hazırlanan bu lezzetli kahveyi değişik tat arayanlar için tavsiye ederim. Yok ben değişik tat sevmem ben klasik insanım diyenler için sade kahve sizleri bekliyor.

Kahve ve çikolata müthiş ikili yanında bir kaç dost ile değil mi?

Kubbe çikolata’nın fiyatları da rakiplerine göre oldukça makul. Osmanlı kahvesi 6TL, çikolata gramajına ve çeşidine göre fiyat değişir.

Kubbe Çikolata’da iki kişi çikolata ve kahve 30-40TL ‘ye hoş ve nezih ortamda keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Kubbe Çikolata lezzet kategorisinde 2016 yılı ziyaret ettiğim mekanlar arasında İstanbul’un En İyi 10 Çikolatacı Listem‘de zirvede yerini aldı.

Kubbe Çikolata lezzet kategorisinde  İstanbul’daki 2016 Yılı En İyi Mekanlar Listem‘de yer alıyor.

Keyif böyle bir şey Kubbe çikolatayı tavsiye ederim.

Değerlendirme Kriterleri Kubbe Çikolata Puanlar Ne Anlama Geliyor?
Ambiyans 4.8
Servis 5.0
İçerik 5.0 1.0  –  2.5  Puan Arası Tavsiye Etmem
Malzeme kalitesi 5.0 2.5  –  3.0 Puan Arası Çok Bayılmadım
Hazırlama ve pişirme konusundaki ustalık 5.0 3.0  –  3.5 Puan Arası Eh İşte, Gidilir.
Lezzet 5.0 3.5  –  4.0 Puan Arası Gitmelisin
Yaratıcılık 5.0 4.0  –  4.5 Puan Arası Rotanı değiştir ve git
Kalite 5.0 4.5  –  5.0 Puan Arası Buraya Gitmeden Ölme
Fiyat 5.0 SEYYAHGURME
Kalite/Fiyat 5.0

 

Adres: Şehremini Mahallesi, Başvekil Cd. No:52, Çapa/İstanbul
Kubbe Çikolata Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*