Acıbadem’in En İyi Kahvaltı Mekanı: Kukis


Günaydın sevgili dostlar,

Anadolu yakasında yaptığım en keyifli kahvaltıyı anlatıcam sizlere. İstanbul Anadolu yakasında yaşıyor olmama rağmen en sevdiğim kahvaltıcıların çoğunluğu Avrupa yakasında olası benim ve Anadolu yakası sakinleri için oldukça kötü. İşletmeciliğin neden Avrupa yakasında daha iyi olduğu konusu araştırılmalı, mutlaka bir kaç nedeni olmalı. Tabi Anadolu yakasında çok ama çok kaliteli lokantlarda var hakkını yemeyelim. Mesela Kukis…
Kukis’i kısa anlatırsam cümleye ilk “kalite” ile başlarım.

Burada iki kişilik kahvaltı 35 TL. Yanlış duymadıız iki kişi için. Menüde fiyatı görünce önce kalitesiz bir kahvaltı yapacağımı düşündüm. Bu fiyata kaliteli kahvaltı yapmak imkansız Peynirden aldığım ilk ısırık ile yanlış düşündüğümü farkettim.

Serpme kahvaltıda 6 çeşit peynir

sonra vişne reçelli lor var,

zeytin çeşitleri var, bal&kaymak var

söğüş tabağı,

nutella,

simit var

sucuklu  yumurta var sınırsız çay var. Daha ne olsun. Ama olurda ben bunlarla doymam derseniz kahvaltı takviye emnüsü oldukça geniş, tostlar, börekler, pancakeler, muhlama ve pişi çeşitlerini her biri 8-10 TL civarıda!

İnsan umduğundan çok daha fazlasını bulunca kahvaltı tabağının bile gülmesidiğini görüyor. Acaba hayal mi görüyorum yoksa gerçekten kahvaltı tabağım bana kur mu yapıyor:)

Fiyat düşük ise o zaman kıyıda köşede kalmış dekoruna para harcanmamış, yatırım maliyeti olmayan bir yer diye düşünebilirsiniz. Öyle değil!

Kukis öyle ara sokakta kirası ucuz olan bir yerde de değil. Gayet nezih cadde üzerinde bir yer. Kukis ve Kukis bahçe diye iki farklı mekan yanyana toplamı devasa bir yer ve anacadde üzerinde. İç dekoru şahane ayrıca bahçesi de var. Hava güzel olunca dışarıda oturdum. İçi ve dışı tamamen dolu. Kaliteyi uygun fiyata verince milletimiz rağbet gösteriyor tabiki.

Tekrar altını çizeyim kahvaltıdaki malzemelerin tamamı kaliteli. Servis o kadar hızlı ve gülergüzlü ki en mutlu kalktığım kahvaltı oldu. İşletmeci olduğum kişini işin başında ve çalışanlarını göz ile kontrol ediyor ki servis aksamasın.  Servis hiç aksamadığı gibi kahvaltıdki miafirlerin yüzlerindeki tebessümü görebiliyorsunuz. Başka yerde çay ve kek fiyatına Acıbadem’in en güzle yerinde nezih dekorla hızlı ve güleryüzlü hizmetle 35TL ye iki kişilik serpme kahvaltı veriliyor. Gerçekten aklım almıyor ben bu kahvaltıyı evde yapsam 35TL’nin üzerine çıkarım gibi geliyor.

Müşteri yada miafir gözüyle baktığımda kesinlikle gitmem gereken bir yer.

İşletmeci olsam yine kesin gitmem gereken bir yer. Bu kalite, yüksek kira ve yatırım maliyetli bir yerde bu fiyatlara nasıl işletilebiliyor diye incelenmesi gereken bir mekan.

İşletmeciler de benim gibi kahvaltı severlerde hepiniz Kukis’e gidin ve burada kahvaltı yapın mutlu bir güne uyanın.

Kukis  lezzet kategorisinde 2016 yılı İstanbul’daki en iyi kahvaltıcılarım listesi‘nde ikinci sırada. Kalite /fiyat oranında ise zirvede.

Tavsiye ederim.

Not: 2017 iki kişilik kahvaltı fiyatı 39TL. Kukis’in yıllık zammı da gıdım gıdım . Ne güzel işletmesin sen be Kukis!

Değerlendirme Kriterleri Kukis Puanlar Ne Anlama Geliyor?
Ambiyans 4.6
Servis 4.9
İçerik 4.7 1.0  –  2.5  Puan Arası Tavsiye Etmem
Malzeme kalitesi 4.4 2.5  –  3.0 Puan Arası Çok Bayılmadım
Hazırlama ve pişirme konusundaki ustalık 4.8 3.0  –  3.5 Puan Arası Eh İşte, Gidilir.
Lezzet 4.8 3.5  –  4.0 Puan Arası Gitmelisin
Yaratıcılık 4.7 4.0  –  4.5 Puan Arası Rotanı değiştir ve git
Kalite 4.8 4.5  –  5.0 Puan Arası Buraya Gitmeden Ölme
Fiyat 4.8 SEYYAHGURME
Kalite/Fiyat 4.8

Adres: Acıbadem Mahallesi, Acıbadem Cd. No:154, 34660 Üsküdar/İstanbul

Kukis Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*