MÇC Lider Pide-Tepeüstü


 

Anadolu yakasındaki en iyi karadeniz pidecisi desem mübalağa etmiş olmam. Tepeüstünde küçük bir dükkandı sonra daha büyük ikinci salonu hemen karşı çaprazına açtılar. İkinci yer ile beraber otopark sıkıntısı ortadan kalktı.  Çekmeköy’de Beşiktaş tesislerinin karşısındaki Trabzon park şubesini açtılar. Trabzon park şubesi benim en son gittiğim şube. Her 3 şubesinde de yedim. Şubeleşip büyüyenlerin aksine Lider pidede kalite ve lezzet standartını 3 şubesinde de aynı kaliteyi koruduklarını gördüm. Trabzonpark şubesinin daha konforlu olduğunu söyleyebilirim. Bu yazımı merkezdeki şubesi için yazıyorum.

Burası diğer şubelerine göre daha küüçük bir yer. Duvarlar ünlülerin fotoğraflarıyla süslü. mütevazi bir yer.

Kavurmalı yumurtalı pide benim favorim. Pide aslına uygun şekilde doğranmadan servis ediliyor. Bazı Karadeniz pidecileri pideyi doğrayarak getirmez mi gıcık olurum. Pide ksilmez ve elle yenir. Pide elle yenirse daha lezzeli olur:)

Hamur çıtır çıtır gevrek, hatta öyleki ağzı kesecek derecede ince ve sert kabuğu var pidenin. Yanında getirdikleri nefis Trabzon tereyağını pidenin üzerine süreceksiniz.

Sonra diğer tereyağ parçasını kabuğu kaldırıp içine atacaksınız ki fırından yeni çıkmış ateşi üstündeki pide içinde tereyağı 30 saniyede eriyip kaybolsun.

Kavurması Rize kavurması. Yumartanın sarısı çok pişirilmeden ve patlatılmadan servis edilmesini istiyorum her zaman.

Pidenin üst kabuğunu kaldıracaksın, asıl hazineye ulaşacaksınız. Nefis kavurma ve tereyağı kokusu burnunuzu şenlendirecek. Yumurta sarısıyla beraber gözünüzü şenlendirecek bir manzara. Midenizin zil çaldığını ve ağzınızın tükrük salgıladığını hissedeceksiniz. Sonra yapılması gereken ilk iş bir parça pide kopartıp yumurtanın sarısını patlatmak olacak. Zevki böyle çıkıyor.

Fiyatlar gayet makul. Kavurmalı pide 17TL. Bu kaliteye bu fiyat çok dengeli.

Malzemeler kaliteli, servis hızlı ve fiyatlar uygun daha ne olsun.

Tepeüstün’de bir kaç tane Karadeniz pidecisi var. Bunların arasında en sevdiğim pideci Coşkun Bekiroğulları ve MÇC Lider Pide. Her ikisi de işini hakkıyla yapan işletmeler.

 

MÇC Lider Pide 2016 yılı gittiğim pideciler arasında en iyi ilk 10 listem ‘de yerini aldı.

Değerlendirme Kriterleri MÇC Lider Pide
Ambiyans 4.5
Servis 4.5
İçerik 4.3
Malzeme kalitesi 4.6
Hazırlama ve pişirme konusundaki ustalık 4.8
Lezzet 4.7
Yaratıcılık 4
Kalite 4.5
Fiyat 4.5
Kalite/Fiyat 4.5
Adres: Ihlamurkuyu Mahallesi, Poyraz Cad. No:36, 34771 Tepeüstü-Ümraniye/Ümraniye/İstanbul

MÇC Lider Pide Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*