Muhit Karaköy


Karaköy daha henüz havalı Karaköy olmadan önce yani  Karaköy’ün eski zamanlarından beri yerini korumuş bir Kafe Muhit Karaköy.  Karaköy’de çok bilindik kafelerin bulunduğu sokakta küçücük sıcacık bir mekan. Adına bahçe dedikleri ufak bir mekanda var ama en iyisi dışarda oturmak tabi yer bulabilirseniz. Kışın bile dışarda yer bulmak zor. Küçük ve talep fazla olduğu için sıra bekleyebilirsiniz. Hafif yabancı müzik eşliğinde kahvenizi yudumlamak için ideal bir yer.

Çalışanlar kibar, servis sorunsuz. Menüde çeşitler bol. Kahvaltıdan sahanda tereyağında köfteye, cheeseburgerden salataya, tost çeşitlerinden  tatlı çeşitlerine çok zengin menü olmasa da her damak tadına uygun bir şey var.

Karaköy’deki kafelerini genelde sevmem, gereksiz kasıntı bulurum ama Muhit Karaköy o bildiğimiz mekanlardan değil daha bizden, daha sıcak bir yer.

Soğuk havalarda bile dışarıda oturmak keyifli. Kedilerle aranız kötüyse sıkıntı yaşayabilirsiniz zira fazlasıyla arkadaş canlısı kendileri Daima kalabalık olmasından dolayıda cıvıl cıvıldır Muhit. Dekoru ayrı bir güzeldir ama fiyatları civar kafelere göre çok daha pahalıdır. Boğazı görmeyen mekanda çay 5 TL , et tabağı 65 TL kola 8TL.

Ben lezzet olarak beğendim hatta çok beğendiğim için Muhit 2016 yılı ziyaret ettiğim kafeler arasında lezzet kategorisinde İstanbul’un En İyi 10 Kafe’leri Listem‘de  yer aldı.

Ancak fiyat ile kıyas ettiğimde etrafında oldukça fazla kafe ve daha uygun fiyatlı mekanlara kıyas ederek kalite/fiyat performansını tutturamadığını düşünüyorum.

Muhit’i lezzet olarak öneririm ancak fiyatları yüksek.

Değerlendirme Kriterleri Muhit Puanlar Ne Anlama Geliyor?
Ambiyans 4.9
Servis 4.8
İçerik 4.6 1.0  –  2.5  Puan Arası Tavsiye Etmem
Malzeme kalitesi 4.3 2.5  –  3.0 Puan Arası Çok Bayılmadım
Hazırlama ve pişirme konusundaki ustalık 4.3 3.0  –  3.5 Puan Arası Eh İşte, Gidilir.
Lezzet 4.3 3.5  –  4.0 Puan Arası Gitmelisin
Yaratıcılık 4.5 4.0  –  4.5 Puan Arası Rotanı değiştir ve git
Kalite 4.5 4.5  –  5.0 Puan Arası Buraya Gitmeden Ölme
Fiyat 1.5 SEYYAHGURME
Kalite/Fiyat 3.0

 

 

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sk. No:9 D:1/a, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Muhit Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*