P.F. Chang’s-Ataşehir


P.F. Chang’s  Etiler’deki şubesinden biliyorum. Şimdilerde bu şubenin kapanacağını duydum zannedersem kirası oldukça yüksekmiş.

Ataşehir şubesini ise Buvar 216 AVM’de yaptılar. Burası iş yerime oldukça yakın olduğu için öğle yemekleri için gidiyorum.

Şunu baştan söylemeliyim PF Chang’s pahalı bir  yer ama verdiğiniz paranın her bir kuruşunu hakediyor. Çin yemekleri sever misiniz bilmem, hiç Çin’e gitmedim fakat gittiğim yabancı ülkelerde ve Türkiye’de Çin yemekleri yapan bir çok yere girdim. Geçmişin tecrübesiyle Çin yemeklerine biraz mesafem oluştu. Çok bayıldığımı söyleyemem. Ta ki P.F. Chang ile tanışana kadar.

Wonton çorbası, Asyaya özgü salata, ve ballı çıtır karides yedim.
Yediklerimi  buraya Türkçe yazdım ancak menü ingilizce. Açıkcası yadırgadım. Restoran İngiliz değil mekan Türkiye’de ne bu İngilizce merakı anlamış değilim. Wonton soup, Asian chopped salad, chrispy honey shrimp…
Neyse Wonton çorbası bir kaç yerde daha içtim burası kadar iyi yapanı yok. İçinde  hıngal mantı diyebileceğim büyüklükte mantılardan olan  bir çorba. Çok lezzetli.

Salatayı bile sevdirdi bu keratalar:)

Karidesteki aldığım lezzeti, yüzümdeki o ifadeyi anlatamam. Ballı ama acılı hem tatlı hem acı bir arada. Müthiş bir lezzet. Kesinlikle denemelisiniz.

PF. Chang’s pahalı bir yer ancak öğle menüsü yapmışlar. Bir ana yemek bir başlangıç ve alkolsüz içecek 35TL. Normalde bir ana yemeğin 50-60 lira olduğu bir yer için çok iyi fiyatlandırma olmuş.

Ayrıca 5 öğle yemeği yediğinde 6. öğle yemeğini ücretsiz veriyorlar. Bu uygulama Her iki şubesinde de geçerli. 35TL yi hakeden ve helal sana bu nasıl bir lezzet dedirten PF. Changs

P.F. Chang’s lezzet kategorisinde  İstanbul’daki 2016 Yılı En İyi Mekanlar Listem‘de yer alıyor.

Değerlendirme Kriterleri P.F . Chang’s
Ambiyans 5
Servis 5
İçerik 5
Malzeme kalitesi 5
Hazırlama ve pişirme konusundaki ustalık 5
Lezzet 5
Yaratıcılık 5
Kalite 5
Fiyat 5
Kalite/Fiyat 5

 

Adres : Ataşehir Bulvar 216 : Barbaros Mah. Gelincik Sok. 34750, Bulvar 216, Ataşehir – İSTANBUL
Telefon : 0216 688 25 25

P.F. Chang's Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*