Polenezköy’de Nerede Kahvaltı Yapılır? Polina House


Polonezköy İstanbul’un gürültüsünden kaçıp kısa süreliğine kafa dinlediğim yerlerden biri. Evime çok uzak olmadığı için yolculuğu gözümde hiç büyütmem. Çünkü bilirim ki Polenezköy’de yeşilin huzuru, sessizliğin sevinci, insanlatın güleryüzü beni bekler. Buranın doğasında huzur mayasında doğallık var. Cumhuriyeyköy’de Polenezköy’de çekinmeden bir konağa girin ve kahvaltı yapın. Önünüze gelecek olan ürünlerin doğallığını dilinizden önce burnunuzla keşfedin.

Bu civardaki en favori mekanım ise Polina house. Buranın bahçesi var ki hele birde bahar havası varsa demeyin keyfime. Kahvaltısı şahane servis hızlı ama fiyatlar biraz yüksek

Cana yakın misafirperver bir yaklaşım. Butik hizmet anlayışı, ürünlerin kalitesi ve lezzeti. Tarifsiz yaşanılası Hele mekanın girişinde vitrinde sergilenen o buram buram tazelik kokan pastaları, abartısız güzellikte ve sunumda

Polenezköy’ün huzurlu atmosferine, temiz havası kahvaltı severleri çekiyor. Polenezköy’de kahvaltı yapmak için oldukça fazla alternatif var. Bir çoğunda kahvaltı yapmış biri olarak gönül rahatlığıyla denediğim kahvaltı mekanları arasında Polenezköy’ün en iyi kahvaltıcısı Polina house’dur diyebilirim. Polenezköy’de kahvaltı fiyatları İstanbul şehir merkezinden dahi daha pahalı olduğunu düşünürseniz zaten Polenezköy’e gelen biri kişi başı 50TL fiyatı kahvaltı için gözden çıkartmış demektir. Polina house is biraz daha pahalı bir işletme.

Polina house lezzet kategorisinde 2016 yılı İstanbul’daki en iyi kahvaltıcılarım listesi‘nde beşinci sırada olmasına rağmen yüksek fiyatı  kalite/fiyat performansını düşürüyor.

Polina house’u kalitesi, huzurlu atmosferi için tavsiye ederken sunduğu hizmet karşısındaki fiyat için bir soru işareti bırakıyorum?

Kahvaltı 55TL,  kahvaltı ekstraları

ve kahvaltı üstüne tatlı ve kahve ile uzun kahvaltı yapmak isteyenlerin kişi başı 80-100TL gözden çıkarması gereken bir yer. Pastasının lezzeti kahvaltıdan da güzel demedi demeyin.

Polina House’a geldiyseniz kahvaltı üstüne çikolata soslu nefis pasta ve sade kahveyi de için öğleden sonrasına kadar miskin miskin dostlarınızla keyifli vakit geçirin.

Değerlendirme Kriterleri Polina house Puanlar Ne Anlama Geliyor?
Ambiyans 4.8
Servis 4.7
İçerik 4.9 1.0  –  2.5  Puan Arası Tavsiye Etmem
Malzeme kalitesi 4.6 2.5  –  3.0 Puan Arası Çok Bayılmadım
Hazırlama ve pişirme konusundaki ustalık 4.4 3.0  –  3.5 Puan Arası Eh İşte, Gidilir.
Lezzet 4.5 3.5  –  4.0 Puan Arası Gitmelisin
Yaratıcılık 4.7 4.0  –  4.5 Puan Arası Rotanı değiştir ve git
Kalite 4.7 4.5  –  5.0 Puan Arası Buraya Gitmeden Ölme
Fiyat 2 SEYYAHGURME
Kalite/Fiyat 3.4

 

Adres: Polonez Mahallesi, 75. Yıl Cad 26/A, 34829 Polonez Köyü/Beykoz/Beykoz/İstanbul

Polina House Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*